Ana içeriğin başı

Üretim Veri Toplama Sistemleri

Üretim İzleme ve Kontrol

Fabrikalarınızda anlık olarak üretim verileri kontrolünün yapıldığı yazılımlar.

Tesisinizdeki üretim verilerinizi(Anlık üretim hızı,Toplam üretim Miktarı,Çalışma ve Bekleme süreleri vb.) gelişmiş dashboard ve grafiksel analiz sayfalarından parametre , lokasyon yada ürün bazında izleyebilirsiniz.

Yüksek Hızlı Veri işleme

DataRapor® ÜVT, yüksek hızlı veri işleme kabiliyeti ve entegre sunucu tarafı desteği ile işletmenizdeki yüzlerce makine, tezgah gibi veri kaynaklarından hiç bir gecikme olmadan tüm verileri alabilir, filtreleyebilir, özel matematiksel hesaplamalara tabi tutabilir.

Esnek Veri Bağlantıları ve Haberleşme Seçenekleri

DataRapor® ÜVT, bir çok PLC veya IO modüllerden gelen verileri SQL Server veri tabanlarına toplar.Bağlantı tipleri arasında, Modbus TCP/IP, Modbus RTU, Profinet, OPC gibi seçenekler mevcuttur. Platformdan bağımsız DataRapor® ÜVT yazılımı, tablet, PC veya akıllı telefonlar yardımıyla kullanılabilir.Windows, IOS, Android, Linux gibi işletim sistemleri içinde de kullanabileceğiniz yazılım ve web tabanlı uygulamalarıyla sınırsız client özelliğine sahiptir.


Platformdan Bağımsız Altyapı

DataRapor® EVT, platformdan bağımsız olarak tasarlanmıştır.Bu sayede, masaüstü bilgisayarlardan,tablet ve akıllı telefonlara kadar farklı ekran çözünürlüklerindeki bir çok cihazdan sisteme ulaşabilirsiniz.


Makina Bazlı Üretim Takip Sayfası

İşletmenizdeki üretim yapan tezgah ve makinalarınızın anlık üretimini, çalışma ve bekleme sürelerini, planlanan üretimin sonuç yüzdesini vb. verilerin anlık olarak görebileceğiniz detaylı makina bazlı üretim takip sayfasıdır.


Çoklu Grafiksel Analiz

DataRapor® ÜVT ile üretim miktarı, bekleme zamanı gibi verilerinizin grafiksel analizini geçmişe dönük olarak saatlik, günlük, aylık bazda yapabilir, gelişmiş export seçenekleri ile istediğiniz platformlarda kullanabilirsiniz.


Çubuk Grafiksel Analiz

Üretim miktarı, bekleme zamanı gibi verilerinizi çubuk grafikler ile lokasyon yada zamana bağlı olarak görüntüleyebilir, analizini yapabilir, gelişmiş export seçenekleri ile istediğiniz formatta çıktı alabilirsiniz


Raporlama ve Faturalandırma

DataRapor® ÜVT ile dilediğiniz şekil ve formatta dizayn edilen rapor ve faturalar tek tuşla saatlik, günlük, haftalık yada aylık bazda hizmetinize sunulur veya sizin belirlediğiniz kişilere otomatik olarak mail atılır.


Alarm Uyarı Altyapısı

Sistemde tanımlı herhangi bir parametreye alarm tanımlanabilir ve tanımlı her bir alarm için limitler, alarm bekleme süreleri eklenebilir ya da değiştirilebilir.Alarm durumunda DataRapor® UVT, tanımlanan kullanıcı gruplarına sms ve mail gönderir.

Donanım Alt Yapısı

Üretim süreci verileri Modbus, Profinet gibi haberleşme protokolleri Client panolardan Server PC' ye taşınır. Üretim verilerinin temini için Modbus TCP/IP ,Modbus RTU, Profinet, Profibus gibi dijital haberleşme protokolleri desteklenirken bunun yanı sıra Pulse, 4-20mA ve 0-10V çıkışlı cihazlarda sistem tarafından desteklenir.

Ayrıntılı Bilgi İçin DataRapor.com