Ana içeriğin başı

Proses Veri Toplama Sistemleri

Proses Veri İzleme ve Kontrol

Sıcaklık, basınç, nem proses verilerinin kayıt altına alınarak raporlandığı ve analiz edildiği veri toplama yazılımlar.

 • Tesisinizdeki proses (Sıcaklık, Nem, Basınç,Seviye,İletkenlik, PH, TOC, Debi,O2, CO, SO2, No ve TOZ vb.) verilerinizi gelişmiş dashboard sayfasından parametre, lokasyon yada ürün bazında izleyebilirsiniz.


 • Yüksek Hızlı Veri işleme

  DataRapor® PVT, yüksek hızlı veri işleme kabiliyeti ve entegre sunucu tarafı desteği ile işletmenizdeki yüzlerce sensör, aktüatör ve analizör gibi veri kaynaklarından hiç bir gecikme olmadan tüm verileri alabilir, filtreleyebilir, özel matematiksel hesaplamalara tabi tutabilir.

  Esnek Veri Bağlantıları ve Haberleşme Seçenekleri

  DataRapor® PVT, bir çok PLC veya IO modüllerden gelen verileri SQL Server veri tabanlarına toplar.Bağlantı tipleri arasında, Modbus TCP/IP, Modbus RTU, Profinet, OPC gibi seçenekler mevcuttur. Platformdan bağımsız DataRapor® PVT yazılımı, tablet, PC veya akıllı telefonlar yardımıyla kullanılabilir.Windows, IOS, Android, Linux gibi işletim sistemleri içinde de kullanabileceğiniz yazılım ve web tabanlı uygulamalarıyla sınırsız client özelliğine sahiptir.

  Platformdan Bağımsız Altyapı

  DataRapor® PVT, mobil cihazlar düşünülerek tasarlandı.Bununla beraber, masaüstlerinden tabletlere ve akıllı telefonlara kadar farklı ekran çözünürlüklerine uyum sağlayan yüksek etkili kullanıcı deneyimlerine sahip olun.

  Çoklu Grafiksel Analiz

  DataRapor® PVT ile proses parametrelerinizin ve tüketim parametrelerinizin grafiksel analizini geçmişe dönük olarak saatlik, günlük, aylık bazda yapabilir, gelişmiş export seçenekleri ile istediğiniz platformlarda kullanabilirsiniz.

  Raporlama

  DataRapor® PVT ile dilediğiniz şekil ve formatta dizayn edilen rapor, tek tuşla saatlik, günlük, haftalık yada aylık bazda hizmetinize sunulur veya sizin belirlediğiniz kişilere otomatik olarak mail atılır.

  Alarm Uyarı Altyapısı

  Sistemde tanımlı herhangi bir parametreye alarm tanımlanabilir ve tanımlı her bir alarm için limitler, alarm bekleme süreleri eklenebilir ya da değiştirilebilir.Alarm durumunda DataRapor® PVT, tanımlanan kullanıcı gruplarına sms ve mail gönderir.

  Donanım Alt Yapısı

  Proses verileri Modbus, Profinet gibi haberleşme protokolleri ile Client panolardan Server PC' ye taşınır.Sisteme sıcaklık, basınç, hız, iletkenlik sensörleri gibi ölçüm enstürümanları sonradan da dahil edilebilir, bunun için bir adet daha client pano eklemek yeterlidir.Proses verileri için , 4-20mA ve 0-10V çıkış veren sensörler desteklendiği gibi Modbus TCP/IP ,Modbus RTU, Profinet, Profibus gibi dijital haberleşme protokolleri de desteklenir.

  Ayrıntılı Bilgi İçin DataRapor.com